ລວມເສັ້ນລວມທີ່ມີປະສິດທິພາບສູງ ERNiCrMo-4 ຈາກໂລຫະນິເຄິນ ສຳລັບອຸປະກອນອຸດສາຫະກຳທີ່ຕ້ານການກັດກ່ອນດ້ວຍເປືອກ
ເສັ້ນລວມໂລຫະນິເຄິນ ERNiCrMo-4 ແມ່ນເສັ້ນລວມທີ່ປະກອບດ້ວຍນິເຄິນ-ຄຣອມ-ໂມລີບດີນູມ ທີ່ໃຊ້ໃນການເຊື່ອມອຸດສາຫະກຳທີ່ຕ້ອງການເສັ້ນລວມທີ່ຕ້ານການກັດກ່ອນ. ມັນມັກຖືກນຳໃຊ້ຮ່ວມກັບໂລຫະນິເຄິນທີ່ເຂົ້າກັນໄດ້, ລວມທັງການເຊື່ອມທີ່ກ່ຽວຂ້ອງກັບ Hastelloy C-276. ເສັ້ນລວມນີ້ສາມາດນຳໃຊ້ໄດ້ໃນອຸປະກອນປຸງແຕ່ງເຄມີ, ອຸປະກອນທໍ່ອຸດສາຫະກຳ, ລະບົບຈັດການເປືອກ, ອຸປະກອນຄວບຄຸມມົນລະພິດ, ແລະ ການນຳໃຊ້ອື່ນໆທີ່ຕ້ອງການຄວາມເຂັ້ມງວດສູງໃນອຸດສາຫະກຳ. DLX ສະໜັບສະໜູນຜູ້ຊື້ B2B ດ້ວຍການຢືນຢັນສະເພີຟິເຄຊັ່ນຂອງຜະລິດຕະພັນ, ຕົວເລືອກການຈັດສົ່ງ, ແລະ ເອກະສານດ້ານເຕັກນິກຕາມຄວາມຕ້ອງການຂອງການສັ່ງຊື້.
- ຄຳອະທິບາຍສັ້ນ
- ຂໍ້ມູນເທື່ອງຕົ້ນ
- ປະກອບເຄມີ ແລະ ຄຸນສົມບັດເທື່ອງເຕັກນິກ
- ຄຸນລັກສະນະຂອງສິນຄ້າ
- ການນໍາໃຊ້ສິນຄ້າ
- ເປັນຫຍັງຈຶ່ງເລືອກ DLX ເປັນຜູ້ສະໜອງ ERNiCrMo-4 ຂອງທ່ານ
- ຖາມບ່ອຍໆ
- ຜະລິດຕະພັນທີ່ແນະນຳ
ການນຳເຂົ້າຜະລິດຕະພັນ
ເສັ້ນລວມອະລໍຍີນິກ ERNiCrMo-4 ສຳລັບການເຊື່ອມທີ່ຕ້ານການກັດກ່ອນໃນອຸດສາຫະກຳ
ERNiCrMo-4 ແມ່ນວັດຖຸເຕີມການເຊື່ອມທີ່ເຮັດຈາກນິກເຄີ້ນ ແລະຖືກຈັດຢູ່ໃນຄອບຄົວຂອງອະລໍຍີນິກ-ນິກເຄີ້ນ-ໂຄຣເມີ້ມ-ໂມລີບດີນຸມ. ມັນຖືກນຳໃຊ້ໃນການເຊື່ອມທີ່ຕ້ອງການຄວາມຕ້ານການກັດກ່ອນ, ຄວາມເຂົ້າກັນໄດ້ຂອງວັດຖຸ, ແລະຄວາມເຂັ້ມແຂງຂອງບ່ອນເຊື່ອມ.
ໄຟເລີ້ດເວີກທີ່ເຮັດຈາກໂລຫະນິເຄິນນີ້ມັກຖືກໃຊ້ໃນການເຊື່ອມໂລຫະທີ່ເຂົ້າກັນໄດ້ກັບໂລຫະນິເຄິນ ລວມທັງການນຳໃຊ້ໃນ Hastelloy C-276. ຄວາມເໝາະສົມຂອງມັນຂຶ້ນກັບວັດສະດຸພື້ນຖານ ວິທີການເຊື່ອມ ສະພາບແວດລ້ອມໃນການໃຊ້ງານ ແລະ ຄຸນສົມບັດທີ່ຕ້ອງການຂອງເວີກທີ່ເຊື່ອມ.
ໄຟເລີ້ດເວີກ ERNiCrMo-4 ອາດຖືກພິຈາລະນາໃຊ້ໃນອຸປະກອນປຸງແຕ່ງເຄມີ ອຸປະກອນທໍ່ອຸດສາຫະກຳ ລະບົບຈັດການເປືອກແອຊິດ ອຸປະກອນຄວບຄຸມມືອນມົນລະພິດ ແລະ ການນຳໃຊ້ທາງດ້ານວິສະວະກຳທາງທະເລທີ່ຖືກເລືອກ.
ສຳລັບຜູ້ຊື້ B2B ປັດໄຈທີ່ສຳຄັນໃນການຊື້ປະກອບດ້ວຍ ການຈັດປະເພດຂອງໄຟເລີ້ດເວີກ ເສັ້ນຜ່າສູນກາງຂອງໄຟເລີ້ດເວີກ ວິທີການເຊື່ອມ ການຮັບຮອງຜະລິດຕະພັນ ການຫໍ່ຫຸ້ມ ແລະ ຈຳນວນການສັ່ງຊື້. DLX ສາມາດຊ່ວຍລູກຄ້າຢືນຢັນຂໍ້ມູນເລື່ອງຂອບເຂດທີ່ມີໃຫ້ ແລະ ຄວາມຕ້ອງການດ້ານການສະໜອງຕາມໂຄງການຂອງພວກເຂົາ.

ຂໍ້ມູນທົ່ວໄປຂອງຜະລິດຕະພັນ
ຂໍ້ມູນທົ່ວໄປກ່ຽວກັບໄຟເລີ້ດເວີກ ERNiCrMo-4 ທີ່ເຮັດຈາກນິເຄິນ ໂຄຣເມີ້ມ ແລະ ໂມລີບດີນູມ
ERNiCrMo-4 ແມ່ນວັດສະດຸທີ່ໃຊ້ໃນການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ເຮັດຈາກນິກເກີລ໌ ເຊິ່ງຖືກນຳໃຊ້ໃນການຜະລິດແລະບໍາລຸງຮັກສາອຸດສາຫະກຳທີ່ເລືອກໄວ້. ລະບົບອາລ໌ລອຍຂອງນິກເກີລ໌-ຄຣອມ-ໂມລີບດີນູມ ສະໜັບສະໜູນການນຳໃຊ້ໃນການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ຕ້ອງການຄວາມຕ້ານທານຕໍ່ສະພາບແວດລ້ອມທີ່ເປັນອັນຕະລາຍ.
ວັດສະດຸເຕີມ (filler metal) ມັກຖືກນຳໃຊ້ຮ່ວມກັບການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ເກີດຂຶ້ນກັບອາລ໌ລອຍທີ່ເຮັດຈາກນິກເກີລ໌ທີ່ເຂົ້າກັນໄດ້, ລວມທັງ Hastelloy C-276. ແຕ່ວ່າ ວັດສະດຸເຕີມທີ່ຖືກຕ້ອງຈະຕ້ອງຖືກເລືອກຢ່າງລະອຽດຕາມປະເພດຂອງວັດສະດຸພື້ນຖານ, ສະພາບແວດລ້ອມໃນການໃຊ້ງານ, ວິທີການເຊື່ອມຕໍ່, ແລະ ຂໍ້ກຳນົດດ້ານວິສະວະກຳທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ.
ສຳລັບອຸດສາຫະກຳດ້ານເຄມີ ແລະ ອຸປະກອນທີ່ຕ້ານການກັດກ່ອນດ້ວຍເຄມີ, ຜູ້ຊື້ຄວນປະເມີນສື່ເຄມີທີ່ເຈາະຈົງ, ຄວາມເຂັ້ມຂຸ້ນ, ອຸນຫະພູມ, ແລະ ສະພາບການສຳຜັດກ່ອນທີ່ຈະເລືອກວັດສະດຸເຕີມສຳລັບການເຊື່ອມຕໍ່. ຄວາມຕ້ານທານຕໍ່ການກັດກ່ອນບໍ່ຄວນຖືກສົມມຸດວ່າຈະຄືກັນທັ້ງໝົດໃນທຸກປະເພດຂອງເຄມີ ຫຼື ສະພາບການໃຊ້ງານ.
ຂໍ້ກຳນົດດ້ານເຕັກນິກຂອງລວມເຊື່ອມ ERNiCrMo-4
| ຂະບວນການເຊື່ອມ | ເສັ້ນຜ່າສູນກາງທີ່ມີໃຫ້ (mm) | ເສັ້ນຜ່າສູນກາງທີ່ມີໃຫ້ (ນິ້ວ) | ປະເພດຂອງມ້ວນ / ກ່ອງ | ນ້ຳໜັກຂອງກ່ອງມາດຕະຖານ |
|---|---|---|---|---|
| GMAW (ລວມເສັ້ນໄຟ MIG) | 0.8 ເມັດ | 0.030 ນິ້ວ | ມູນຄ່າຄວາມຖືກຕ້ອງສູງ ສາມາດບີບອັດໄດ້ຢ່າງແນ່ນອນໃນເສື້ອຫຸ້ມພາສຕິກ D270 / D300 | 12.5 ກິໂລກຣາມ / 15.0 ກິໂລກຣາມ (28 / 33 ປອນ) |
| GMAW (ລວມເສັ້ນໄຟ MIG) | 1.0 mm | 0.035 ນິ້ວ | ມູນຄ່າຄວາມຖືກຕ້ອງສູງ ສາມາດບີບອັດໄດ້ຢ່າງແນ່ນອນໃນເສື້ອຫຸ້ມພາສຕິກ D270 / D300 | 12.5 ກິໂລກຣາມ / 15.0 ກິໂລກຣາມ (28 / 33 ປອນ) |
| GMAW (ລວມເສັ້ນໄຟ MIG) | 1.2 mm | 0.045 ນິ້ວ | ມູນຄ່າຄວາມຖືກຕ້ອງສູງ ສາມາດບີບອັດໄດ້ຢ່າງແນ່ນອນໃນເສື້ອຫຸ້ມພາສຕິກ D270 / D300 | 12.5 ກິໂລກຣາມ / 15.0 ກິໂລກຣາມ (28 / 33 ປອນ) |
| GMAW (ລວມເສັ້ນໄຟ MIG) | 1.6 mm | 0.062 ນິ້ວ | ມູນຄ່າຄວາມຖືກຕ້ອງສູງ ສາມາດບີບອັດໄດ້ຢ່າງແນ່ນອນໃນເສື້ອຫຸ້ມ D300 / ກະດາດລວມເສັ້ນໄຟ | 15.0 ກິໂລກຣາມ (33 ປອນ) |
| GTAW (ທ່ອນ TIG) | 1.6 mm | 1/16 ນິ້ວ | ຄວາມຍາວ 1000 ມີລີເມີດ, ມີປ້າຽທີ່ແຕ່ງສີດ້ວຍທົງທີ່ເປັນສັນຍາລັກ ຫຼື ພິມດ້ວຍເຄື່ອງພິມດັ້ນ, ທໍ່ PVC | 5.0 ກິໂລແກຼມ / 10.0 ກິໂລແກຼມ (11 / 22 ປອນ) |
| GTAW (ທ່ອນ TIG) | 2.0 mm | 5/64 ນິ້ວ | ຄວາມຍາວ 1000 ມີລີເມີດ, ມີປ້າຽທີ່ແຕ່ງສີດ້ວຍທົງທີ່ເປັນສັນຍາລັກ ຫຼື ພິມດ້ວຍເຄື່ອງພິມດັ້ນ, ທໍ່ PVC | 5.0 ກິໂລແກຼມ / 10.0 ກິໂລແກຼມ (11 / 22 ປອນ) |
| GTAW (ທ່ອນ TIG) | 2.4 ມີລີເມີດ | 3/32 ນິ້ວ | ຄວາມຍາວ 1000 ມີລີເມີດ, ມີປ້າຽທີ່ແຕ່ງສີດ້ວຍທົງທີ່ເປັນສັນຍາລັກ ຫຼື ພິມດ້ວຍເຄື່ອງພິມດັ້ນ, ທໍ່ PVC | 5.0 ກິໂລແກຼມ / 10.0 ກິໂລແກຼມ (11 / 22 ປອນ) |
| GTAW (ທ່ອນ TIG) | 3.2 ມີລີແມັດເຕີ | 1/8 ນິ້ວ | ຄວາມຍາວ 1000 ມີລີເມີດ, ມີປ້າຽທີ່ແຕ່ງສີດ້ວຍທົງທີ່ເປັນສັນຍາລັກ ຫຼື ພິມດ້ວຍເຄື່ອງພິມດັ້ນ, ທໍ່ PVC | 5.0 ກິໂລແກຼມ / 10.0 ກິໂລແກຼມ (11 / 22 ປອນ) |
| SAW (Submerged Arc) | 2.4 / 3.2 / 4.0 ມີລີເມີດ | 3/32, 1/8, 5/32 ນິ້ວ | ເຂັ້ວລວມເຫຼັກຮູບຖົງທີ່ມີຟີມກັນຊື້ນ | 25.0 ກິໂລແກຼມ / 50.0 ກິໂລແກຼມ (55 / 110 ປອນ) |
ປະກອບເຄມີ ແລະ ຄຸນສົມບັດວັດຖຸຂອງ ERNiCrMo-4
ERNiCrMo-4 ເປັນສ່ວນໜຶ່ງຂອງຕະກູນລວມທີ່ໃຊ້ໃນການເຊື່ອມທີ່ປະກອບດ້ວຍນິເກີລ, ໂຄເມີຽມ, ແລະ ໂມລີບດີນູມ. ປະກອບເຄມີຂອງມັນຕ້ອງເປັນໄປຕາມການຈັດປະເພດທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ ແລະ ຕ້ອງໄດ້ຮັບການຢືນຢັນດ້ວຍເອກະສານດ້ານເຕັກນິກຈາກຜູ້ຜະລິດ.
ຕາຕະລາງປະກອບເຄມີເປັນຈຳນວນທີ່ແນ່ນອນຂອງ ERNiCrMo-4
| Element | ຄວາມຕ້ອງການມາດຕະຖານ (AWS A5.14) | ການວິເຄາະຕົວຢ່າງທົ່ວໄປ (DLX) |
|---|---|---|
| Nickel (Ni) | ທີ່ເຫຼືອ (ສ່ວນທີ່ເຫຼືອ) | 57.20 |
| Molybdenum (Mo) | 15.0 - 17.0 | 16.10 |
| Chromium (Cr) | 14.5 - 16.5 | 15.65 |
| ເหลັກສິ້ນ (Fe) | 4.0 - 7.0 | 5.40 |
| Tungsten (W) | 3.0 - 4.5 | 3.60 |
| Cobalt (Co) | ≤ 2.50 | 0.80 |
| ມັງການີ (Mn) | ≤ 1.00 | 0.50 |
| ວານາເດີ້ມ (V) | ≤ 0.35 | 0.15 |
| ຊີລີຄອນ (Si) | ≤ 0.08 | 0.04 |
| ຄາບອນ (C) | ≤ 0.02 | 0.010 |
| Phosphorus (P) | ≤ 0.040 | 0.008 |
| Sulfur (S) | ≤ 0.030 | 0.004 |
ຕາລາງຄຸນສົມບັດທາງກົກະຍະຂອງເຄື່ອງປະກອບທີ່ເຊື່ອມຕໍ່ດ້ວຍການເຮັດໃຫ້ລະຫວ່າງຊັ້ນ
| ເງື່ອນໄຂການທົດສອບ / ອຸນຫະພູມ | ຄວາມເຂັ້ມແຂງໃນການດຶງ Rm (MPa) | ຄວາມເຂັ້ມແຂງໃນການເລີ່ມຕົ້ນການເຮັດໃຫ້ເກີດການປ່ຽນຮູບ Rp0.2 (MPa) | ອັດຕາການຍືດຕົວ A5 (%) | ພະລັງງານທີ່ສາມາດດູດຊຶມໄດ້ຈາກການຕີດ້ວຍ Charpy V-Notch (J) |
|---|---|---|---|---|
| ຫຼັງຈາກເຊື່ອມແລ້ວ (20°C / ອຸນຫະພູມປົກກະຕິ) | >= 750 (ທົ່ວໄປ: 790) | >= 450 (ທົ່ວໄປ: 520) | >= 30 (ທົ່ວໄປ: 38) | >= 90 (ທົ່ວໄປ: 110) |
| ການທົດສອບໃນອຸນຫະພູມຕ່ຳຫຼາຍ (-196°C) | -- | -- | -- | >= 70 (ທົ່ວໄປ: 85) |
| ອຸນຫະພູມສູງ (+650°C) | >= 580 (ທົ່ວໄປ: 630) | >= 340 (ທົ່ວໄປ: 380) | >= 25 (ທົ່ວໄປ: 30) | -- |
ຄຸນລັກສະນະສຳຄັນຂອງລວມເຊື້ອທາງດ້ານນິກເກີນ ERNiCrMo-4
ເຊື້ອທາງດ້ານນິກເກີນ-ໂຄເມີຽມ-ໂມລີບດີນູມ
ERNiCrMo-4 ແມ່ນເຊື້ອທາງດ້ານນິກເກີນທີ່ໃຊ້ໃນການເຊື່ອມຕໍ່ ເຊິ່ງຢູ່ໃນຕະກູນອະລໍຍ່ອງຂອງນິກເກີນ-ໂຄເມີຽມ-ໂມລີບດີນູມ. ມັນຖືກເລືອກໃຊ້ໃນການເຊື່ອມຕໍ່ທາງອຸດສາຫະກຳທີ່ຕ້ອງການຄຸນລັກສະນະທີ່ຕ້ານການກັດກ່ອນຂອງເນື້ອເຊື່ອມ.
ຄວາມຕ້ານການກັດກ່ອນສຳລັບການເຊື່ອມຕໍ່ທາງອຸດສາຫະກຳ
ເຊື້ອທາງດ້ານນິກເກີນນີ້ຖືກພິຈາລະນາໃຊ້ໃນການນຳໃຊ້ທີ່ມີສະພາບການກັດກ່ອນ. ຄວາມສາມາດຂອງມັນຂຶ້ນກັບສື່ທາງເຄມີ, ອຸນຫະພູມ, ວັດຖຸພື້ນຖານ ແລະ ຄຸນນະພາບການເຊື່ອມຕໍ່.
ຄວາມເຂົ້າກັນໄດ້ກັບໂລຫະປະສົມນິເຄິນທີ່ຖືກເລືອກ
ERNiCrMo-4 ມັກຈະໃຊ້ຮ່ວມກັບການເຊື່ອມໂລຫະປະສົມນິເຄິນ ເຊັ່ນ: Hastelloy C-276. ການເລືອກສຸດທ້າຍຄວນເຮັດຕາມຂໍ້ກຳນົດຂອງວັດສະດຸ ແລະ ວິທີການເຊື່ອມທີ່ໄດ້ຮັບການຢືນຢັນ.
ເໝາະສຳລັບການນຳໃຊ້ໃນອຸດສາຫະກຳດ້ານເຄມີທີ່ຖືກເລືອກ
ວັດສະດຸເຕີມອາດຈະຖືກພິຈາລະນາສຳລັບອຸປະກອນດ້ານເຄມີ, ທໍ່ອຸດສາຫະກຳ, ແລະ ສ່ວນປະກອບອື່ນໆທີ່ເຮັດຈາກໂລຫະປະສົມທີ່ເຂົ້າກັນໄດ້ ເຊິ່ງຖືກນຳໃຊ້ໃນສະພາບການດຳເນີນງານທີ່ເຂັ້ມງວດ.
» ຄວາມເປັນໄປໄດ້ສຳລັບການເຊື່ອມໂລຫະທີ່ແຕກຕ່າງກັນ
ERNiCrMo-4 ອາດຈະເໝາະສຳລັບການເຊື່ອມໂລຫະທີ່ແຕກຕ່າງກັນໃນບາງກໍລະນີ ເມື່ອມີການປະເມີນຢ່າງຖືກຕ້ອງຕໍ່ວັດສະດຸພື້ນຖານ, ອັດຕາການປົນເປື້ອນຂອງເນື້ອເຊື່ອມ, ສະພາບການໃຊ້ງານ, ແລະ ວິທີການເຊື່ອມ.
ການສະໜອງຕາມເອກະສານເທັກນິກສຳລັບຜູ້ຊື້ B2B
ເສັ້ນຜ່າສູນກາງຂອງລວມ, ຮູບແບບການສະໜອງ, ການຫໍ່ຫຸ້ມ, ແລະ ເອກະສານການກວດສອບ ສາມາດຢືນຢັນໄດ້ຕາມຊ່ວງຜະລິດຕະພັນທີ່ມີຢູ່ ແລະ ຄວາມຕ້ອງການຂອງລູກຄ້າ.

ການນຳໃຊ້ໃນອຸດສາຫະກຳຂອງລວມເຊື່ອມໂລຫະປະສົມນິເຄິນ ERNiCrMo-4
ອຸປະກອນການປະมวลການເຄື່ອນໄຫວ
ໃຊ້ໃນຂະບວນການເຊື່ອມທີ່ໄດ້ຮັບການຮັບຮອງ ສຳລັບຊິ້ນສ່ວນທີ່ເຂົ້າກັນໄດ້ຂອງອະລໍຢູ່ທີ່ໃຊ້ໃນລະບົບປຸງແຕ່ງເຄມີ ໂດຍທີ່ຕ້ອງການເຄື່ອງເຊື່ອມທີ່ຕ້ານການກັດກ່ອນ.
ລະບົບທູ່ນ້ຳອຸດົມ
ພິຈາລະນາໃຊ້ສຳລັບທໍ່, ອຸປະກອນຕໍ່ຕໍ່, ແລະ ອຸປະກອນປຸງແຕ່ງທີ່ຜະລິດຈາກອະລໍຢູ່ທີ່ເຂົ້າກັນໄດ້ທີ່ມີເນື້ອຖານນິເກິວ.
ອຸປະກອນຈັດການເປັກ
ອາດຈະໃຊ້ໄດ້ໃນການນຳໃຊ້ຈັດການເປັກທີ່ເລືອກໄວ້ ເມື່ອວັດສະດຸເຕີມແລະວັດສະດຸພື້ນຖານບັນລຸເງື່ອນການປະຕິບັດດ້ານການຕ້ານການກັດກ່ອນ ສຳລັບສະພາບແວດລ້ອມເຄມີທີ່ເປັນເລື່ອງເລີຍ.
ອຸປະກອນຄວບຄຸມມົນລະພິດ
ເໝາະສຳລັບການພິຈາລະນາໃນລະບົບການປິ່ນປົວອາກາດອຸດສາຫະກຳ ແລະ ລະບົບຄວບຄຸມມົນລະພິດທີ່ເລືອກໄວ້ ທີ່ສຳຜັດກັບສາຍການປຸງແຕ່ງທີ່ກັດກ່ອນ.
ຖັງຄວາມດັນ ແລະ ອຸປະກອນປຸງແຕ່ງ
ອາດຈະໃຊ້ໄດ້ໃນຂະບວນການຜະລິດທີ່ໄດ້ຮັບການຮັບຮອງ ສຳລັບວັດສະດຸອະລໍຢູ່ທີ່ເຂົ້າກັນໄດ້ ໂດຍຢູ່ໃຕ້ເງື່ອນໄຂຂອງລະບຽບການກ່ຽວກັບການກໍ່ສ້າງ ແລະ ຂໍ້ກຳນົດຂອງຂະບວນການເຊື່ອມ.
ຊິ້ນສ່ວນວິສະວະກຳທາງທະເລ
ຖືກພິຈາລະນາສຳລັບຊີ້ນສ່ວນທາງທະເລ ແລະ ອຸດສາຫະກຳທີ່ເລືອກໄວ້ ໂດຍທີ່ຄວາມຕ້ານທານຕໍ່ການກັດກ່ອນເປັນສິ່ງສຳຄັນ. ຄວາມເໝາະສົມທີ່ແທ້ຈິງຂຶ້ນກັບສະພາບການສຳຜັດ ແລະ ຂໍ້ກຳນົດການອອກແບບ.
ການຜະລິດ ແລະ ການບໍາຮັກສາອະລໍຢູ່ນິເຄິນ
ໃຊ້ໃນໂຄງການຜະລິດ, ຊ່ວຍແກ້ໄຂ, ແລະ ບໍາຮັກສາທີ່ເລືອກໄວ້ ເຊິ່ງກ່ຽວຂ້ອງກັບອະລໍຢູ່ທີ່ມີເນື້ອໃນນິເຄິນທີ່ເຂົ້າກັນໄດ້.

ເຫດໃດຈຶ່ງຄວນເລືອກ DLX ເປັນຜູ້ຈັດສົ່ງລວມເສັ້ນເຊື່ອມ ERNiCrMo-4 (Hastelloy C-276)
-
ຂະໜາດການຜະລິດຂອງໂຮງງານໂດຍກົງ ແລະ ຄວາມສາມາດໃນການຜະລິດທີ່ສະຖຽນ
Changzhou DLX Alloy ດຳເນີນການເຕັກນິກການລະລາຍດ້ວຍຄວາມຮ້ອນໃນສຸນຍາກາດ (VIM), ການລະລາຍຄືນດ້ວຍລະບົບ electroslag (ESR), ການມວນຮ້ອນ, ແລະ ການດຶງເສັ້ນເງົາຫຼາຍຂັ້ນຕອນ. ດ້ວຍຄວາມສາມາດໃນການຜະລິດ 1,200 ໂຕນຕໍ່ເດືອນ, ພວກເຮົາຮັບປະກັນເວລາຈັດສົ່ງທີ່ສະຖຽນ ແລະ ປະກອບເคมີທີ່ສົມ່ຳເສີມສຳລັບໂຄງການອຸດສາຫະກຳທີ່ສຳຄັນ. -
ການຈັດການຄຸນນະພາບທີ່ໄດ້ຮັບການຮັບຮອງ ແລະ ການຕິດຕາມທີ່ເປັນໄປໄດ້ຕາມມາດຕະຖານ EN 10204 3.1
ດຳເນີນງານຢ່າງເຂັ້ມງວດຕາມມາດຕະຖານຄຸນນະພາບ ISO 9001:2015, ທຸກໆການຜະລິດລວມທັງ ERNiCrMo-4 ສາຍເຊື່ອມແຕ່ລະຊຸດຈະຖືກທົດສອບຢ່າງເຕັມຮູບແບບດ້ວຍວິທີການສະເປັກໂຕຣມີເຕີ (OES) ແລະ ການທົດສອບຄວາມຕຶງທາງກົນໄກ. ທຸກໆການຈັດສົ່ງຈະມາພ້ອມໃບຢືນຢັ້ງການກວດສອບຕາມມາດຕະຖານ EN 10204 3.1 ທີ່ຖືກຕ້ອງ ເພື່ອຮັບປະກັນການຕິດຕາມວັດຖຸໄດ້ຢ່າງຮ້ອຍເປີເຊັນ 100%. -
ຄວາມສະອາດຂອງໜ້າເປີດທີ່ດີເລີດ ແລະ ຄວາມສະຖຽນຂອງແສງໄຟ
ດ້ວຍການໃຊ້ແທ່ງດຶງທີ່ເຮັດຈາກເພັດ ແລະ ການລ້າງນ້ຳມັນອອກດ້ວຍຄລີນເນີຣ໌ສູນຍາກາດຫຼາຍຂັ້ນຕອນ, ສາຍ DLX ມີປະລິມານນ້ຳມັນເຫຼືອຢູ່ທີ່ໜ້າເປີດຕ່ຳຫຼາຍ, ມີຄວາມແຂງແຮງທີ່ເໝືອນກັນ ແລະ ການຄວບຄຸມຮູບແບບການມື້ນ/ການເວົ້າທີ່ແນ່ນອນ. ສິ່ງນີ້ຊ່ວຍປ້ອງກັນບໍ່ໃຫ້ເກີດການຕິດຂັດຂອງສາຍເຊື່ອມ, ສາຍເຊື່ອມທີ່ມີຮູບເລັກໆ, ແລະ ການສັ່ນຂອງແສງໄຟໃນການເຊື່ອມແບບອັດຕະໂນມັດດ້ວຍຫຸ່ນຍົນ GMAW ແລະ ການເຊື່ອມແບບດ້ວຍມື GTAW. -
ຈຳນວນສັ່ງຊື້ຂັ້ນຕ່ຳ (MOQ) ຕ່ຳ ແລະ ການຈັດສົ່ງຕົວຢ່າງໄວວ່າເພື່ອການຮັບຮອງການເຊື່ອມ
ເພື່ອຊ່ວຍທີມງານດ້ານວິສະວະກຳໃນການຮັບຮອງເອກະສານການຈັດຕັ້ງຂະບວນການເຊື່ອມ (WPS) ແລະ ບັນທຶກການຮັບຮອງຂະບວນການ (PQR), ພວກເຮົາສະເໜີການສັ່ງຊື້ທົດລອງໃນຈຳນວນນ້ອຍດ້ວຍ MOQ ເທົ່າກັບ 5 ກິໂລແກຼມ ແລະ ສະໜອງຕົວຢ່າງຟຣີ 0.5 ກິໂລແກຼມ.

ຄຳຖາມທີ່ຖີ່ມີການຖາມເຖິງສາຍເຊື່ອມອະລູມິເນຍ ERNiCrMo-4
ຄຳຖາມທີ 1: ERNiCrMo-4 ແມ່ນລວມເອກະສານເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ເຮັດຈາກໂລຫະນິເຄິນປະເພດໃດ?
ERNiCrMo-4 ແມ່ນການຈັດປະເພດລວມເອກະສານເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ເຮັດຈາກໂລຫະນິເຄິນ ເຊິ່ງຢູ່ໃນຕະກູນໂລຫະປະສົມຂອງນິເຄິນ-ໂຄມຽມ-ໂມລີບດີນຸມ. ມັນຖືກນຳໃຊ້ໃນຂະບວນການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ໄດ້ຮັບການຮັບຮອງແລ້ວ ສຳລັບໂລຫະປະສົມທີ່ເຮັດຈາກນິເຄິນ ແລະ ການນຳໃຊ້ໃນອຸດສາຫະກຳທີ່ຕ້ອງການຄວາມຕ້ານທານຕໍ່ການກັດກ່ອນຂອງເນື້ອເຊື່ອມ.
ຄຳຖາມທີ 2: ERNiCrMo-4 ຖືກນຳໃຊ້ເພື່ອຈຸດປະສົງໃດ?
ERNiCrMo-4 ສາມາດນຳໃຊ້ເພື່ອເຊື່ອມໂລຫະປະສົມທີ່ເຮັດຈາກນິເຄິນ ໃນອຸປະກອນທີ່ໃຊ້ໃນການປຸງແຕ່ງເຄມີ, ລະບົບທໍ່ອຸດສາຫະກຳ, ລະບົບຄວບຄຸມມືອນມົນ, ແລະ ການນຳໃຊ້ທີ່ມີສະພາບການກັດກ່ອນ. ຄວາມເໝາະສົມຂຶ້ນກັບວັດສະດຸພື້ນຖານ ແລະ ສະພາບການໃຊ້ງານ.
ຄຳຖາມທີ 3: ERNiCrMo-4 ມີຄວາມສຳພັນກັບ Hastelloy C-276 ຫຼືບໍ່?
ແມ່ນແລ້ວ. ERNiCrMo-4 ມັກຈະເຊື່ອມໂຍງກັບການນຳໃຊ້ໃນການເຊື່ອມ Hastelloy C-276. ແຕ່ການຈັດປະເພດລວມເອກະສານເຊື່ອມຕໍ່ ແລະ ການຈັດປະເພດວັດສະດຸພື້ນຖານແມ່ນຕ່າງກັນ, ດັ່ງນັ້ນຜູ້ຊື້ຄວນຢືນຢັນການຈັດປະເພດຜະລິດຕະພັນ ແລະ ການຮັບຮອງທີ່ແທ້ຈິງ.
ຄຳຖາມທີ 4: ມາດຕະຖານໃດທີ່ຖືກນຳໃຊ້ກັບລວມເອກະສານເຊື່ອມຕໍ່ ERNiCrMo-4?
AWS A5.14 ແມ່ນເອກະສານທີ່ກ່ຽວຂ້ອງສຳລັບເຄື່ອງປຸ້ມແລະແຖບເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ເຮັດຈາກນິກເກີລ໌ ແລະ ອະລໍຍ໌ທີ່ປະກອບດ້ວຍນິກເກີລ໌. ຄຸນສົມບັດ ແລະ ສະບັບທີ່ໃຊ້ໄດ້ຈະຕ້ອງໄດ້ຮັບການຢືນຢັນຈາກເອກະສານຜະລິດຕະພັນທີ່ສະໜອງມາ.
ຄຳຖາມທີ 5: ລ້ອມ ERNiCrMo-4 ເໝາະສຳລັບອຸປະກອນອຸດສາຫະກຳທີ່ຕ້ານກັບຄວາມເປັນກົດຫຼືບໍ່?
ອາດຈະເໝາະສຳລັບການນຳໃຊ້ທີ່ເລືອກໄວ້ເທື່ອດຽວກັນກັບສະພາບແວດລ້ອມທີ່ມີຄວາມເປັນກົດ. ລ້ອມທີ່ເໝາະສົມຈະຕ້ອງໄດ້ຮັບການປະເມີນຄວາມເໝາະສົມຕໍ່ປະເພດຂອງຄວາມເປັນກົດ, ຄວາມເຂັ້ມຂຸ້ນ, ອຸນຫະພູມ, ວັດຖຸພື້ນຖານ ແລະ ວິທີການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ.
ຄຳຖາມທີ 6: ລ້ອມ ERNiCrMo-4 ສາມາດນຳໃຊ້ໄດ້ກັບວິທີການເຊື່ອມຕໍ່ໃດແດ່?
ຂຶ້ນກັບຮູບແບບຂອງຜະລິດຕະພັນ ແລະ ຄຳແນະນຳຈາກຜູ້ຜະລິດ, ລ້ອມ ERNiCrMo-4 ສາມາດນຳໃຊ້ໄດ້ໃນການເຊື່ອມຕໍ່ GTAW (TIG) ຫຼື GMAW (MIG). ຕ້ອງປະຕິບັດຕາມວິທີການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ໄດ້ຮັບການຢືນຢັນເພື່ອເລືອກວິທີການ ແລະ ປັບຄ່າການເຊື່ອມຕໍ່.
